oK-İç Mimari – Sedat Namal Çanakkale Kordon Ofis

Üç oda bir salon bir konut olarak Çanakkale kordonda bulunan projemiz , müşterimizin istekleri doğrultusunda ofise dönüştürülmüştür.Kordon ile bire bir bağlantısı olan salon çalışma ve toplantı alanı olarak seçilmiştir. Duvarların içerisinde mavi bulunduran mavi tonlara boyanması ile boğaz görüntüsü mekan içerisinde ana olgu olarak betimlenmiştir.

Sedat Namal Home Office - 5

Müşterimizin istekleri doğrultusunda mekanın ağırlığını arttırması amacı ile kahverengi ve siyah tonları proje içerisinde kullanılmıştır.Salonun köşesinde bulunan ve mekanı işgal eden merdiven kovası beyaz tuğla ile kaplanmış ve şömine eklenerek değerlendirilmiştir. Müşterimizin koleksiyonlarını sergilemesi amacı ile duvarlarda çerçeve işlevi görecek çıtalar yerleştirilmiş aynı zamanda duvarlara hareket kazandırılmıştır.

Sedat Namal Home Office - 3

Mekandaki klasik havayı günümüze uygun hale getirmesi için aydınlatma tercihleri kontrast bir şekilde modern yapılmıştır. Tavan hareketleri ile aydınlatmaların bulunduğu alanların kompozisyonu güçlendirilmiştir.Koltuklar klasik chester ve chester moon modelleri olup mekanda oluşturulması planlanan ofis havasını koruyucu nitelikler barındırmaktadır.

Sedat Namal Home Office - 4

Kordona direkt bağlantısı olan ana cephenin önüne iki adet hareketli berjer tercih edilmiştir. Bu sayede salonda yapılacak olan genel toplantılara alternatif olarak ikili özel görüşmeler için bu alanın kullanılması öngörülmüştür.Perdeler denizin görüntüsüne uyum sağlayan koyu mavi fon perde ile gün içerisinde farklı varyasyonların kullanılmasının amaçlandığı uzaktan kumandalı otomatik store perde olacak şekilde tercih edilmiştir.

Sedat Namal Home Office - 1

Çalışma masası seçilen mobilyaların rengine uygun olarak ceviz ve siyah tonları barındıran bir model olarak tercih edilmiştir.Çalışma alanının yanında bulunan televizyon ve aplikler salonun genel konseptine uyacak şekilde uygulanmıştır.

Sedat Namal Home Office - 6

Mekanın girişinde bulunan hol , ofis ile birlikte çalışan bir bütün olarak tasarlanmıştır.Holün dar olması sebebi ile karşılama duvarı tuğla ayna ile örülmüş ve mekanın ferahlaması sağlanmıştır.Giriş holünde aydınlatma tercihleri ofisin aydınlatmaları ile aynı özelliğe sahip ancak daha küçük bir model olarak uygulanmıştır.

Sedat Namal Home Office - 7

Projede dinlenme alanı olarak denize bağlantısı bulunmayan arka oda tercih edilmiştir. Bu odada müşterimizin gündüz de dinlenmesine olanak sağlayacak gün ışığını bütünü ile kesen blackout perde uygulaması yapılmıştır.Mobilya tercihleri modern ağırlıklı olup mekanın rahatlatıcı havasına uyumlu olarak tercih edilmiştir.

Sedat Namal Home Office - 8

Dinlenme odasında bulunan tv ünitesi odadan geçen doğalgaz borusunu gizleyecek şekilde tasarlanmıştır. Arka fonda uygulanan duvar kağıdı içerisinde üçgen formlar bulundurmaktadır. Bu formlara uygun olarak kırk beş derecelik açılar ile oluşturulmuş ceviz kaplamalar tv ünitesinin kapaklarına uygulanmıştır.

Sedat Namal Home Office - 11

Projede aynı zamanda bir sekreter odası çözülmüştür. Odanın az ışık alması sebebi ile mobilya tercihleri açık renkler olmuştur. Arka planda uygulanan duvar kağıdına uygun olacak şekilde iki adet dolap odaya uygulanmıştır.

 

%d blogcu bunu beğendi: